ÇEVRE GÜNDEM

Belediye Başkan Yardımcısı öldürdüğü kuşlardan üç hilal yaptı

Giresun’un Piraziz Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Yeniay’ın kuşları katledip daha sonra üç hilal olarak arabanın üzerine sermesi sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Giresun’un Piraziz Belediyesi 2014’den bu yana CHP’de bulunuyor. Başkan Hüseyin Görgülüoğlu, 31 Mart seçimlerinde de başkanlığı 2. kez kazandı. Görgülüoğlu’nun başkan yardımcısının hareketi ise büyük tepki topladı.

Piraziz İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Yeniay, av amacıyla gittiği Bayburt’ta onlarca kuş avladı. Avladığı kuşlarla da “Üç Hilal” amblemi yaptı. Gökhan Yeniay, bu görüntüleri de Bozkurt işareti eşliğinde sosyal medya hesabından paylaştı.

Artık gösteriş mevzusu yapmıyoruz

Tartışma yaratan fotoğrafıyla ilgili olarak soruları yanıtlayan Gökhan Yeniay, “Avcıların avdan sonra çektirdiği klasik fotoğraflardan biri, özel bir amacı yok” dedi ve şunları söyledi: “O şekilde poz vermek de, arkadaşımızdan çıkan bir fikirdi. Kıramadık öyle yaptık. O hayvanların hepsini insani olarak da tüketiyoruz. Eşim de bu görüntüye tepki gösterdi. Ondan sonra bu konularda hassasiyet göstermeye başladık. Ava gidip sporumuzu yapıyoruz ama bunu artık gösteriş mevzusu yapmıyoruz.”

/krdnews/

Benzer Haberler

Alman Futbol Federasyonu Başkanı Grindel istifa etti

nupel haber

Almanya’da perakende satışlar yıllık yüzde 5,5 arttı

Çınar için taziye çadırı kurulmasına izin verilmedi

nupel haber

İHD: 743 çocuk cezaevlerinde sağlıksız koşullarda yaşıyor

nupel haber

Temelli: Kriz giderek derinleşmektedir

nupel haber

Ortadoğu’nun Hiroşiması: Halepçe Katliamı

nupel haber

Yorum Yap

istanbul escort