DÜNYA GÜNDEM

Menbiç saldırısını İŞİD üstlendi

Geçen Salı günü Suriye’nin Menbiç kasabasında ABD birliklerin oluşturduğu kontrol noktasına düzenlenen saldırıyı İŞİD üstlendi. Saldırıda 7 Kişi hayatını kaybetmişti.

Menbiç Askeri Konseyi’nden Şarfan Derviş haber ajansı Associated Press’e yaptığı açıklamada, saldırının gece yarısından hemen sonra Menbiç’in iki giriş noktasından birinde yapıldığını belirtti.

Merkezi İngiltere’de bulunan Suriye İnsan Hakları Gözlemevi saldırının, IŞİD’in uyuyan hücrelerinden biri tarafından düzenlendiğini bildirdi ve Menbiç Askeri Konseyi’nden üç kişinin de yaralandığını kaydetti.

Menbiç’e yönelik bu son saldırı IŞİD’in Suriye’de hala ölümcül eylemler düzenleme kapasitesi olduğunu gösterdi. Uzmanlar IŞİD’in Irak ve Suriye’de kontrol ettiği toprakların tamamını kaybetse de hala gerilla tipi saldırılar düzenleyecek kapasitede olduğunu ve zamanla gücünü daha da toplayabileceğini söylüyor.

Suriye Demokratik Güçleri’nin IŞİD’i Suriye’deki son kalesi olarak da bilinen Bağuz’dan operasyonla temizlemesinin ardından Donald Trump IŞİD’in tamamen yenilgiye uğratıldığını açıklamıştı.

Buna karşın ABD Savunma Bakanlığı yetkilileri, IŞİD’in hala uyuyan hücreleri ya da aktif ve gizli bir direnişin parçası olan binlerce savaşçısının olduğu konusunda temkinli olunması gerektiği mesajını vermişti.


Benzer Haberler

İran Dışişleri Bakanı Zarif, Esad ile bir araya geldi

Ahmet Akkaya

Sonuç ne olursa olsun ölümleri durdurmalıyız

nupel haber

Adana merkezli 34 ilde Gülen yapılanmasına operasyon

CHP Sözcüsü Öztrak: Fark kapanmıyor, mazbatayı verin

nupel haber

Hacı Bektaş Vakfı’ndan Kılıçdaroğlu’na sert tepki

nupel haber

ALMANYA: KÜRTLER BİZİMLE BİRLİKTE SAVAŞTI

nupel haber

Yorum Yap

istanbul escort