GÜNDEM MEDYA

Özgür Gündem İmtiyaz Sahibi Sancılı tahliye edildi ve yeniden tutuklandı

Özgür Gündem gazetesi davasından yargılanan İmtiyaz Sahibi Kemal Sancılı tahliye edildi. Sancılı bir başka davadan kesinleşmiş hapis cezası olduğu için cezaevine geri gönderildi. 

Kanun Hükmünde Kararname’yle (KHK) kapatılan Özgür Gündem gazetesinin yayın danışma kurulu üyeleri yazar Aslı Erdoğan ile dilbilimci-yazar Necmiye Alpay’ın da aralarında bulunduğu 9 gazetecinin yargılandığı davanın 12’nci duruşması İstanbul 23’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Davanın tek tutuklu sanığı olan gazetenin İmtiyaz Sahibi Kemal Sancılı ile gazetenin eski Eş Genel Yayın Yönetmeni Eren Keskin duruşmada hazır bulundu. Duruşmayı Almanya ve Hollanda konsolosluklarından yetkililer de izledi.  Sancılı, dijital materyallere dair kendisine raporun ulaştırılmadığını dile getirerek, tahliye talebinde bulundu. Eren Keskin de savunmasında, “İçinde bulunduğumuz bu çağda düşünce ve ifade özgürlüğünün bu kadar baskı altına alınmaya çalışılmasını anlayamıyorum” dedi.

Ardından söz alan Avukat Özcan Kılıç, Sancılı’nın tahliye edilmesini talep etti.  İddia makamı da Kemal Sancılı’nın tahliyesini talep etti.  Duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme heyeti, Sancılı’nın tahliyesine karar vererek, duruşmayı 3 Temmuz’a erteledi.  Sancılı, başka bir davadan kesinleşmiş hapis cezası olduğu için cezaevine geri gönderildi.

/MA/

Benzer Haberler

Almanya: Okullarda kızamık vakaları artıyor

nupel haber

DSG Baxoz’da hakimiyeti ele geçirdi

nupel haber

KESK/Van: Baskılar seçimi kaybetme korkusundan kaynaklanıyor

nupel haber

İngiltere Hizbullah’ı ‘terör örgütü’ ilan edecek

nupel haber

Buldan: Kaostan çıkabilmenin tek yolu tecridin kalkmasıdır

nupel haber

Aktar: YSK’nin kararı hem kanunsuz hem gayri meşrudur

nupel haber

Yorum Yap

istanbul escort