DÜNYA GÜNDEM

Rusya’dan kritik uyarı: Çıkacak bir kriz insani felakete yol açar

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksandr Gruşko, ülkesi ile NATO arasındaki askeri ve sivil alanlardaki tüm işbirliğinin kesildiğini belirterek iki taraf arasında askeri bir kriz olmasının insani felakete yol açacağı uyarısında bulundu. Gruşko, NATO’yu ABD’nin diğer üyeleri boyun eğdirmek için kullandığı bir araç olarak nitelendirdi.

Sputnik’te yer alan habere göre, Bakan yardımcısı Gruşko, Rusya ile NATO arasındaki ilişkilerdeki krizin ilk değil, ancak şimdiye kadarki en uzun kriz olduğunu ifade etti.

Gruşko “Sivil ve askeri anlamda işbirliği tamamen kesildi. NATO, bizimle olan ilişkilerinde olumlu bir gündemi kendisi reddetti” dedi.

Şimdilik bu çıkmazdan çıkmak için de bir yol bulunmadığını belirten Gruşko, İttifak ile Rusya arasında bir askeri kriz olması ihtimaline karşı uyararak “Aklıselim herkes bunun olmamasını umuyor. Böyle bir şey gerçekleşirse insani felaket olur. Bunun Washington ve Brüksel’de de anlaşıldığından eminim. Ancak mevcut durumda kasıtsız olayların yaşanması riski bulunuyor. Bunlardan kaçınılmalı” ifadelerini kullandı.

Gruşko, NATO’yu ABD’nin uluslararası arenadaki hukuksuz eylemlerini meşrulaştırmak, müttefiklerini kontrol etmek ve boyun eğdirmek için kullandığı bir araç olarak nitelendirdi.

/krdnews/

Benzer Haberler

İmamoğlu: İtirazlar kafa karıştırmaya yöneliktir

nupel haber

ABD’den iki Türk Şirketine yaptırım

nupel haber

YSK Başkanı Güven: Yargı süreci devam ediyor

nupel haber

Başaran: Filistinli tutsakların haklı ve meşru taleplerini destekliyoruz

nupel haber

Gazze’de 3 Filistinli öldürüldü

Almanya’nın 2019 büyüme tahmini düşürüldü

Yorum Yap

istanbul escort