GÜNDEM SİYASET

Silvan Belediyesi Eşbaşkanları mazbatalarını aldı

Diyarbakır’ın Silvan Belediyesi Eşbaşkanları Naşide Toprak ve Hilmi Abbas Azizoğlu İlçe Seçim Kurulu’na giderek mazbatalarını aldı.  Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) seçilen Silvan Belediyesi Eşbaşkanları Naşide Toprak ve Hilmi Abbas Azizoğlu İlçe Seçim Kurulu’na giderek mazbatalarını aldı.

Eşbaşkanlara, onlarca yurttaş eşlik etti. Polis ablukası altındaki adliye binasında bulunan Yüksek Seçim Kurulu’na gelen eşbaşkanlar mazbatalarını aldıktan sonra belediye binasına geçti. 

Herkese eşit hizmet

 Önceki dönem belediye başkanı olan Yüksel Budakçı’nın İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alınmasının ardından yerine başkanvekili olarak görev yapan ve kayyum atanmasından sonra görevine son verilen belediye meclis üyesi Kerem Canpolat kısa bir açıklama yaptı.  Canpolat, “Bilindiği gibi Silvan Belediyesi ve Kürt belediyelerinin tümüne kayyum atanmıştı.

Hak ve doğru olan halkın iradesidir. Nerede olursa olsun seçimle gelen herkese saygımız sonsuzdur. Seçimle gelen seçimle gitsin bizim düşüncemiz budur. Halkın iradesi tecelli etmiştir. Bizler de buna hürmet edeceğiz, aynı şekilde devletin de halkın iradesine hürmet etmesini isteriz. Arkadaşlarımız oy vermiş olsun, olmasın herkesin belediye eşbaşkanlarıdır. Herkese eşit hizmet gidecek. Silvan için hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.  Açıklamanın ardından eşbaşkanlar ve beraberindekiler dağıldı. Mazbata alımı ardından belediye bahçesinde bulunan polis kulübesi, TOMA ve zırhlı araçlar kaldırıldı. 

/MA/

Benzer Haberler

Temelli: Açlık grevleri kritik aşamada herkes harekete geçmeli

nupel haber

Kürt dağlarından bir roman: Sonsuz Kuraklık Şarkısı

nupel haber

HDP’nin adayı Aleddin Erdoğan’ın adaylığı rededildi

nupel haber

BM: Brexit’ten En Çok Zararı AB Ve Türkiye Görecek

nupel haber

Ethem Sarısülük’ün katiline ödül gibi ceza

nupel haber

KHK’yle kapatılan TV 10’un yöneticileri tahliye edildi

nupel haber

Yorum Yap

istanbul escort